Гонконг має цілу низку переваг перед іншими азійськими юрисдикціями. Насамперед це низька, порівняно з іншими неофшорними азійськими юрисдикціями, вартість реєстрації та щорічного утримання компанії. Безперечно, утримувати гонконзьку компанію дорожче, аніж будь-який офшор, однак значно дешевше порівняно за компаніями, зареєстрованими в європейських юрисдикціях або в тому ж Сінгапурі.
У Гонконгу діють одні з найбільш низьких податкових ставок у світі. У цій країні немає податку на додану вартість і податку на продаж товарів та послуг. Крім цього, відсутні податки на дивіденди та відсотки на приріст капіталу, а корпоративний податок становить 16,5% від прибутку.
Реєстрація компаній у цій юрисдикції не є складною та довготривалою. Підприємство можна зареєструвати протягом двох тижнів.
Слід зазначити, що Гонконг вирізняється надійною правовою системою, в якій переважає англійське право, і яка, в свою чергу, функціонує окремо від правової системи Китаю. Тут відсутні обмеження на внутрішні та зовнішні інвестиції і на іноземне володіння, немає також і валютного контролю.
Вищеперелічені фактори в комплексі з надійною банківською системою і значними валютними резервами вигідно позиціонують Гонконг на міжнародній арені.
Кожен український бізнесмен, що зареєстрував компанію в Гонконгу вбачає в цій юрисдикції якусь окрему перевагу. Хтось працює з саме з гонконзькими контрагентами, а комусь просто необхідно зареєструвати компанію за кордоном і він обирає Гонконг, як відносно недорогу та досить престижну азійську юрисдикцію. Декому вкрай необхідно відкрити банківській рахунок саме в Гонконгу, а це можна зробити лише на резидентну компанію з резидентним директором.
Контрагенти з Гонконгу, з Європи чи з офшорної юрисдикції кваліфікуються податковою як нерезиденти, тому ставлення до них однакове.
Згідно з Угодою про торговельно-економічне співробітництво 1992 року між Гонконгом та Україною між нашими країнами діє режим найбільшого сприяння при здійсненні експортно-імпортних операцій. Він регулює процедуру стягнення мита на експортні та імпортні товари обох країн, інших зборів, оплат і правил митного регулювання й виконання митних формальностей. Унаслідок таких вигідних умов співробітництва експорт України до Гонконгу демонструє позитивну динаміку.
Юрист міжнародної юридичної компанії Campio Group Влада Крижанівська
"Юридична газета" № 41 від 08.10.2013 р.