ДПС України роз’яснила як будуть оподатковуватись доходи українських резидентів, які отримані за межами країни.
Зокрема, податкова нагадує, що чинне законодавство дозволяє резидентам України відкривати рахунки в іноземних банках чи платіжних системах. В той же час, для фінансових операцій, здійснених суб'єктами господарювання, пов’язаних з експортом послуг чи товарів, кошти мають бути зараховані на український рахунок резидента.
Згідно з Податкового Кодексу, доходами підприємця (ФОП) - є дохід, отриманий протягом звітного періоду, у будь-якій формі: грошовій, нематеріальній. Сюди враховуються усі як готівкові кошти, так і безготівкові, отримані на рахунки. Не входять до такого доходу усі пасивні активи: проценти, дивіденди, пільги, гранти, субсидії, страхові виплати, прибуток від продажу особистого майна.
На кінець звітного року, усі доходи перераховуються на офіційну валюту гривню і враховуються до офіційного доходу. Перерахунок з іноземної валюти здійснюється за курсом НБУ на день отримання іноземного доходу (дату зарахування коштів).
Проте, зауважує податкова, якщо доходи, які отримані за іноземними контрактами зараховані на рахунки відкриті у платіжних системах (WISE/REVOLUT/PAYONEER), а не на валютні українські рахунки, то такі кошти будуть оподатковані як особистий дохід, а не дохід від ФОП.
Відповідно, такі доходи будуть оподатковані податком на доходи фізичних осіб (18%) та військовим збором (1,5%).
Таким чином, індивідуальні доходи з-за кордону включаються до загального річного оподатковуваного доходу як іноземний дохід та оподатковуються на загальних підставах.
Звертаємо увагу, що НБУ наділена правом визначати які перекази за допомогою сервісів WISE/REVOLUT/PAYONEER відносяться до грошових розрахунків.