Уряд України пропонує ряд нововведень та підвищень ставок податків і військового збору, найбільше з яких стосуються саме військового збору. Для того, щоб дані пропозиції набули чинності, має проголосувати Верховна Рада.
Основні положення законопроєкту передбачають:
- Військовий збір:
- 1%: юридичні особи від доходу від будь-якої діяльності, платники податку на прибуток підприємств та платники єдиного податку 3 та 4 групи.
- 5%:
- Фізичні особи — підприємці, платники єдиного податку першої, другої та четвертої групи.
- Вартість банківських металів для юридичних та фізичних осіб, які здійснюють операції з придбання у банків.
- Доходи з продажу нерухомого майна фізичними особами, якими протягом звітного податкового року здійснено продаж одного об’єкта нерухомості.
- Постачальники електронних комунікаційних послуг, які надають послуги мобільного зв’язку, сплачені кінцевими користувачами таких послуг.
- 15%: Підприємства, установи, організації та фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні територіальними органами МВС (не стосується осіб з інвалідністю).
- 30%: Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці, які займаються роздрібною торгівлею ювелірними виробами із золота, платини і дорогоцінного каміння (включаючи виготовлені із давальницької сировини).
- Податок на прибуток підприємств:
- Встановлення обов’язку щомісячної сплати авансових внесків з податку на прибуток для платників, які займаються роздрібною торгівлею пальним. Ці внески встановлюються у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати за кожен кубічний метр резервуарів для зберігання бензину, дизельного палива та скрапленого газу, розміщених на місцях роздрібної торгівлі пальним.
- Акцизний податок:
- Встановлення специфічної ставки акцизного податку у розмірі 0,1 євро за 1 літр напою, включаючи мінеральні води та напої з додаванням цукру або підсолоджувачів.
Пропоновані зміни суттєво вплинуть на різні категорії платників податків в Україні. Підвищення ставок військового збору та розширення його дії на нові категорії доходів свідчить про спробу уряду збільшити бюджетні надходження в умовах поточних економічних викликів.