Український парламент ухвалив зміни до Податкового кодексу (законопроєкт №9319), які перенесли строки підвищення податків для фізичних осіб-підприємців (ФОПів) та юридичних осіб на третій групі спрощеної системи оподаткування з 1 жовтня 2024 року на 1 січня 2025 року.
Крім того, в законопроєкті №9319 враховано низку важливих змін для резидентів Дія Сіті – спеціального правового та податкового режиму, спрямованого на розвиток IT-сфери та скасовані штрафи по КІК під час війни.
Ключові зміни для ФОПів, які будуть застосовуватись тепер з 2025 року:
- Військовий збір: для ФОПів III групи та юросіб третьої групи введено ставку 1% від доходу, а для ФОПів I, II та IV груп – 10% від мінімальної зарплати (близько 800 гривень на місяць).
- Щомісячна звітність: з ЄСВ, ПДФО та військового збору стане обов’язковою з 1 січня 2025 року.
Вдосконалення для резидентів Дія Сіті
Документ також передбачає вдосконалення податкового режиму резидентів Дія Сіті та їх спеціалістів. Серед ключових нововведень:
- Стартапи: скасовано норму про незастосування пільгової ставки ПДФО 5% та мінімального ЄСВ для спеціалістів Дія Сіті, якщо кількість таких осіб менше 9. Але, якщо стартап не виконає критерії до завершення другого року резидентства, доведеться доплатити податки.
- Благодійність: звільнено від оподаткування податком на виведений капітал (ПнВК) благодійну допомогу, надану резидентами Дія Сіті на користь ЗСУ.
- Гіг-спеціалісти: скасовано обов’язкові акти наданих послуг для таких фахівців.
- Антикритерії резидентства: посилено вимоги до резидентів Дія Сіті на період воєнного стану та післявоєнний час.
- Технічні правки: усунуто низку неточностей у законі "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні".
Перенесення строків підвищення податків дає підприємцям додатковий час на підготовку до нових правил. А вдосконалення режиму Дія Сіті робить його привабливішим для IT-компаній, які прагнуть скористатися пільговими умовами.
ШТРАФИ ПО КІК ПІД ЧАС ВІЙНИ
Також, даним законопроєктом скасовано штрафи по КІКам під час дії воєнного стану:
- Штрафи не застосовуються до платників податків за порушення, передбачені пунктом 120.7 ПКУ (абз. 1–8), якщо контролююча особа виконає свої обов’язки згідно зі статтею 392 ПКУ протягом 6 місяців після завершення воєнного стану.
Адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення норм статті 392 ПКУ також не застосовується.
Чекаємо публікації Закону та подальших роз'яснень.
Якщо вам потрібна допомога у підготовці до змін або консультація з податкових питань, звертайтеся будь-ласка – ми допоможемо вашому бізнесу залишатися конкурентоспроможним у нових умовах.