Послуги
UA
ENRU

Регіональна відмінність банків

Кому і навіщо потрібен рахунок у закордонному банку?

У кожної людини, яка заробляє гроші рано чи пізно виникає питання їх збереження та заощадження. Виходячи з того, що українська банківська система не є стабільною і надійною, кращий варіант убезпечити свої активи - відкрити рахунок в іноземному банку.

У цій ситуації важливо правильно підібрати країну з економічно сильною і стійкою системою, а також подбати про вибір надійного закордонного банку. Існує стереотип, що рахунки за кордоном відкривають лише забезпечені люди, і далеко не кожна людина може собі це дозволити. Багаторічний фінансовий досвід дозволяє спростувати цей міф, адже як і для бізнесмена, для інвестора, для компанії, так і для фізичної особи існують варіанти відкриття рахунку в іноземному банку.

Для того, щоб Ви були обізнані в цьому далеко не простому питанні ми підготували основну інформацію про те, як вибрати найкращий іноземний банк для відкриття рахунку.

Фото 1 - Регіональна відмінність банків

Для Вашої зручності ми розділили іноземні банки за географічним принципом. З урахуванням  регіональних критеріїв можна виділити 4 групи банків:

  • європейські банки;
  • банки Туреччини та СНД;
  • банки Азії та США;
  • банки офшорів та інших юрисдикцій.

ОСНОВНІ КРИТЕРІЇ ВИБОРУ БАНКУ

При виборі закордонного банку варто звернути увагу на наступні параметри:

  • Стабільність політичної та економічної сфер держави, в якому знаходиться банк
  • Рівень надійності та престижності банку, виходячи з рейтингів Standard & Poor's, Moody's, Fitch і т.д.
  • Рівень контролю банківської системи державою
  • Перелік послуг, що надаються банком
  • Розмір мінімального депозиту
  • Вартість послуг
  • Якість віддаленого обслуговування
  • Можливість отримання кредитної картки
  • Відсотки за поточним і депозитним рахунками
  • Наявність інвестиційних програм
  • Місцезнаходження підрозділів банку
  • Термін відкриття рахунку
  • Рівень конфіденційності
  • Вимоги банку до клієнта, процедура перевірки його бізнес
  • Відповідність профілю банку специфіці передбачуваних операцій за рахунком
  • Пропоновані для управління рахунком засоби (інтернет-банк, факс, голосове підтвердження телефоном)
  • Мета відкриття рахунку
  • Наявність російськомовного персоналу

ЄВРОПЕЙСЬКІ БАНКИ

Умовно, банки Європи можна розділити на 2 групи: операційні та ощадні.

Для заможних громадян, які переслідують ощадні або інвестиційні цілі найкращим варіантом будуть банки Австрії, Ліхтенштейну, Люксембургу та Швейцарії. Щоб відкрити рахунок в такому банку необхідно інвестувати в продукти банку, при цьому підтвердивши джерела власних доходів. Суми таких інвестицій можуть варіюватися від 10 000 євро до 1 000 000 євро. Також важливо відзначити, що за ощадними та інвестиційними рахунками кількість транзакцій досить обмежена, переважно не більше 2-х в місяць, і такі рахунки не можуть використовуватися для операційної діяльності.

У свою чергу, банки Прибалтики (Латвії, Естонії, Литви), Кіпру, Македонії, Польщі, Чорногорії, Чехії більше підходять для операційної діяльності.

Щоб скористатися послугами надійних і престижних банків Європи Вам доведеться дотриматись цілого ряду вимог.

Європейські банки суворо дотримуються принципу «знай свого клієнта» і можуть вимагати Вашого особистого візиту для ідентифікації та знайомства. При цьому деякі банки працюють через агентів, професійні консалтингові компанії, які проводять ідентифікацію клієнтів.

Надану потенційним клієнтом особисту інформацію дуже ретельно перевіряють - процедура називається due diligence (належна перевірка).

Due diligence - абсолютно легальна і обгрунтована процедура, яку бізнесменам не варто боятися. Її мета - убезпечити репутацію банку, для чого він уточнює джерела походження фінансових коштів клієнта, його партнерів і схеми, за якими клієнт планує працювати. Мета принципу «знай свого клієнта» - збереження позитивного реноме банку. Знайомлячись з потенційним клієнтом, менеджери хочуть упевнитися в його належній репутації, щоб співпраця з ним не кинула тінь на їх фінансову установу. При цьому у Вас можуть вимагати будь-яку інформацію, або документи, що підтверджують законність Вашого бізнесу і легальність походження капіталу.

Мінус європейських банківських рахунків - обмеження суми, яку можна зняти готівкою (10 тис. євро). Щоб уникнути «замороження» власного  рахунку, краще заздалегідь попередити банк про зняття великої суми готівки. При цьому Вам доведеться пояснити мотиви такої великої транзакції.

Європейські банки використовують ефективні методи відстеження руху грошових коштів компаній і приватних осіб, включаючи: програму для боротьби з відмиванням грошей Anti-Money Loundering Policy, європейський список терористів European Terrorist List і т. д. Це означає суворий контроль походження коштів, аналіз транзакцій клієнта, благонадійності одержувачів і відправників. Аналіз ведеться виходячи з чорного, сірого і білого списків країн світу, з ретельним вивченням компаній-партнерів і банків на предмет незаконної діяльності та відмивання грошей. Також, все частіше банки вимагають підтвердити ведення діяльності в країні відкриття рахунку та наявність офісу в країні реєстрації компанії, на яку відкривається рахунок.

Рахунок в Чехії

Рахунок на Кіпрі

Рахунок в Швейцарії

Рахунок в Австрії

Рахунок в Англії

Рахунок в Латвії

Рахунок в Естонії

БАНКИ ТУРЕЧЧИНИ ТА СНД

Банки Туреччини відрізняються лояльністю до своїх клієнтів, при цьому рахунки відкриваються переважно на європейські та звітні компанії. Останнім часом турецькі банки поступово почали посилювати вимоги до нерезидентних компаній, які хочуть відкрити рахунок в Туреччині. Зокрема, все частіше вимагається наявність місцевого офісу або філії та діяльності на території Туреччини.

Процедура перевірки бізнесу і відкриття рахунку порівняно лояльна - потрібний лише стандартний пакет документів з перекладом на турецьку мову, при цьому тарифні ставки пропонуються прийнятні.

Для відкриття рахунку в банку Туреччини обов'язково необхідно отримати потенційний податковий номер, без якого відкриття рахунку неможливо. Також обов'язковий особистий візит в офіс банку для підписання банківських форм та відкриття рахунку.

Управління рахунком здійснюється за допомогою Інтернет-банкінгу. При перерахуванні через Інтернет-банк діє ліміт в розмірі 200 000 TL на 1 операцію. При активній роботі через Інтернет-банк дані ліміти з часом збільшуються до 1 000 000 TL на 1 операцію.

При відправленні платіжного доручення електронною поштою з супровідними документами, лімітів на платежі немає.

Серед банків СНД увагу привертають банки Грузії. Власниками більшої частини акцій банків цієї держави є іноземні інвестори, отже їх стабільний стан, здебільшого, залежить не від внутрішньої ситуації в країні, а від зовнішньоекономічних факторів, що впливають на іноземних інвесторів.

Однак для відкриття рахунку в грузинських банках, все частіше потрібен зв'язок з Грузією (партнери в Грузії, офіс, робота на території Грузії). Розгляд документів банком може затягуватися на тривалий час, що викликає ряд незручностей, пов'язаних з очікуванням. Перевірка діяльності компаній відбувається ретельно.

Така ж ситуація з банками Казахстану, без наявності зв'язку з країною відкриття рахунку, банки часто відмовляють у відкритті.

Лояльнішими у відкритті рахунків, є банки Білорусії. Для відкриття рахунку, найчастіше потрібен лише стандартний пакет документів з перекладом на російську мову та детальна інформація по запланованій діяльності.

Відкриття рахунку в даних країнах також вимагає особистого візиту, однак сам процес, на даний момент, значно простіший ніж в банках Європи, при цьому тарифні ставки пропонуються прийнятні. Головне виконати основні вимоги банків для відкриття рахунку, це такі як: зв'язок з країною (Грузія, Казахстан), переклад документів, детальна інформація щодо діяльності клієнта, особистий візит в банк на момент відкриття рахунку.

Рахунок в Грузії

БАНКИ АЗІЇ ТА США

Азіатські банки є досить престижними і респектабельними з точки зору заощадження коштів і ведення міжнародного бізнесу. Найпопулярніші з них знаходяться в політично і економічно стабільних державах. Вартість відкриття рахунку прийнятна, а розмір мінімального депозиту може істотно варіюватися від банку до банку.

Банківська таємниця дотримується на дуже високому рівні. Розголошення інформації ймовірно тільки за рішенням суду при веденні клієнтом протизаконної діяльності. Мається на увазі: торгівля зброєю, наркотиками, проституція, відмивання грошових коштів і т.д.

У зв'язку з глобальними змінами в світовій банківській системі, останнім часом відкрити рахунок в азіатських банках на нерезидентних компаній стало досить проблематично. Наприклад, той же азіатський банк HSBC Hong Kong відкриває рахунки тільки на резидентні компанії з резидентними директорами, повноцінним офісом і веденням діяльності на території країни і тільки при особистій присутності клієнта. Але, є й винятки. У свою чергу, Bank Julius Baer & Co. Ltd. (Гонконг) розглядає можливість відкриття рахунку для компаній з реєстрацією в будь-якій точці світу, в тому числі і в офшорних юрисдикціях.

В останні роки популярною тенденцією є відкриття рахунку в Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ). На даний момент банки цієї юрисдикції, часто відкривають рахунки для резидентних компаній. При цьому умовою відкриття такого рахунку, є обов'язок особисто відвідати офіс банку в ОАЕ, а також може знадобиться виконання таких умов як обов'язковий депозит, фіксований залишок або інвестування в продукти банку. В першу чергу, еміратські банки орієнтовані на заможних клієнтів, у яких вже наявний бізнес за місцем проживання (громадянства) і клієнт може підтвердити джерела власного доходу.

Банки США одна з найстабільніших груп в світовій банківській системі. Не секрет, що саме Америка визначає економічну політику більшості країн всього світу, зосередивши в собі глобальний банківський конгломерат.

Найбільшими і найвідомішими  комерційними банками США є Bank of America, Citigroup і JP Morgan Chase.

Завдяки своїй стабільності і респектабельності вимоги американських банків до своїх клієнтів досить високі, тому процедура перевірки бізнесу проходить дуже ретельно. Банки США відрізняються високим рівнем конфіденційності, проте рахунки в них відкриваються виключно на резидентну компанію, яка здійснює діяльність на території США, з особистою присутністю в представництві банку керуючого рахунком. При цьому у керуючого рахунком і акціонерів компанії, повинна бути адреса проживання в США.

БАНКИ ОФШОРІВ ТА ІНШИХ ЮРИСДИКЦІЙ

Відкрити рахунок в офшорному банку значно простіше, ніж в будь-якому європейському чи азіатському банку.

Більшість офшорних банків відкривають рахунки дистанційно і абсолютно невибагливі до клієнта. Процедура перевірки бізнесу порівняно лояльна, вимагається лише стандартний пакет документів, при цьому тарифні ставки пропонуються прийнятні.

Залежно від банків, може знадобитися мінімальний депозит на рахунку. Розмір депозиту різний, починаючи від 1000 EUR.

Останнім часом офшорні банки посилюють процедуру перевірки потенційних клієнтів, однак процедура все ще значно простіше ніж у багатьох європейських банків.

Перед тим, як обирати банк слід чітко визначити Ваші цілі та обговорити їх з досвідченим і компетентним консультантом, адже при грамотному підході використання офшорного банківського рахунку приносить значну вигоду. Не зважаючи на істерику ЗМІ серед інвесторів і вкладників репутація офшорних банків, як надійного постачальника конфіденційних і безпечних банківських послуг постійно зростає. Завдяки роками заслуженій репутації, офшорні банки продовжують залишатися дієвим інструментом для забезпечення захисту активів і зниження податків, що дає високу конфіденційність вкладів.

Якщо у Вас виникли додаткові питання, як відкрити рахунок в офшорах, рахунок в банку Європі або в прибалтійському банку все це і не тільки Ви можете дізнатися безпосередньо у наших юристів, скориставшись сервісом «питання онлайн», або зателефонувавши в наш офіс:

+38 (098) 737-88-88

Наші фахівці проконсультують Вас в питаннях вибору банку саме під Ваші вимоги та цілі. Звертайтеся!

Обговорити проект
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити
ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ:
Регіональна відмінність банків - вартість та терміни?
З вартістю та термінами послуги Регіональна відмінність банків Ви можете ознайомитись звернувшись до наших спеціалістів за безкоштовною консультацією ✓.
Як правильно вибрати юрисдикцію чи іноземний банк?
Для правильного вибору юрисдикції або іноземного банку, де Ви збираєтеся створити компанію та/або відкрити рахунок, необхідно визначити Ваші цілі і виходячи з цього фахівці нашої компанії проконсультують Вас щодо найбільш привабливої для Вас та Вашого бізнесу юрисдикції/банку.
Бажаєте більше дізнатися про Регіональна відмінність банків?
Заходьте на сайт компанії "Саmpio Group" і дізнавайтеся все про Регіональна відмінність банків ✓.
Регіональна відмінність банків - найкращі умови тільки у нас.
Зв'язатися з нами можна за номерами телефону: +38(098) 737-88-88, +380(67) 444-18-08, або за електронною адресою kiev@campiogroup.com
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 4.75/5. Кількість оцінок: 4
Компанія в Англії
від 950€
Компанія на Мальті
від 3500€
Компанія в ОАЕ
від 4200$
Рахунок у платіжній системі
від 500€
Компанія у Швейцарії
25000 CHF
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити