Чехія - держава, яка знаходиться практично в центрі Європи. Чеські компанії активно беруть участь в торгових посередницьких схемах, а юрисдикцію все активніше використовують з метою оптимізації оподаткування.
Звертаємо вашу увагу, що іноді можна зустріти таке поняття, як «офшор» Чехія. При цьому Чехія ніколи не була офшором і ніколи не входила в чорні списки жодної країни світу. І це очевидний плюс даної юрисдикції, якщо разом з реєстрація фірми в Чехії ви плануєте відкривати рахунок за кордоном, оскільки все більше іноземних банків вважають за краще працювати з престижними юрисдикціями, а не офшорами. Якщо вас цікавить, як відкрити фірму в Чехії, важливо враховувати всі правові вимоги та вибрати найкращий підхід для ведення бізнесу в цій країні.
Діяльність чеських компаній регулюється Законом про Комерційні корпорації.
У Чехії досить популярні такі форми компаній:
Товариство з обмеженою відповідальністю (sro) є найбільш привабливою формою для іноземців, зацікавлених у легальній присутності в Чеській Республіці. Цей тип популярний завдяки швидкості оформлення, ліберальній системі звітності та простоті управління.
Завершення фіскального року в Чехії зазвичай настає 31-го грудня, але компанія може вибрати іншу дату звітності (проміжок не повинен перевищувати 12 календарних місяців).
Декларацію з податку на прибуток підприємці зобов'язані подавати протягом 3-х місяців після закінчення податкового періоду, яким як правило є календарний рік, тобто до 31 березня.
Якщо на фірмі працюють співробітники, то необхідно щомісяця подавати звітність до органів соціального страхування, медичного страхування та звітність з податку на прибуток фізичних осіб.
Звіт по VAT також подається щомісяця.
Для великих компаній і акціонерних товариств також обов'язкова щорічна аудиторська перевірка.
Компанія вважається великою, якщо вона відповідає двом з трьох умов:
Позитивною рисою чеського податкового законодавства є його передбачуваність. Всі зміни законодавчого регулювання анонсуються на рік-два вперед.
Корпоративний податок на прибуток компанії з 2024 року становить 21%.
Приріст капіталу обкладається загальним корпоративним податком.
ПДВ - 21% (можливі знижені ставки 15% і 10%).
Юридична особа повинна реєструватися платником ПДВ в Чехії, як тільки її річний оборот перевищить 1 млн. чеських крон на протязі останніх 12-ти календарних місяців поспіль, за винятком тих юридичних осіб, які здійснюють операції, звільнені від оподаткування.
Податок на дивіденди, роялті, відсотки - 15%.
Якщо між Чехією і країною одержувача дивідендів підписаний договір про уникнення подвійного оподаткування, для оплати податку з дивідендів застосовуються норми цього договору, оскільки він має вищу силу над національним законодавством.
Прибутковий податок з фізичних осіб - 15%.
Терміни сплати податків:
Корпоративний податок сплачується до 31 березня року, наступного за звітним.
ПДВ сплачується до 25 числа місяця, наступного за звітним.
Чехія підписала понад 80 двосторонніх податкових конвенцій, в т. ч. і з Україною.
Якщо ви бажаєте придбати компанію в Чехії або Вам потрібна «офшорна фірма», звертайтеся до наших юристів за консультацією:
+38 (098) 737-88-88
Ми допоможемо вам зареєструвати компанію в Чехії або будь-якій іншій юрисдикції на вибір. Відкриття бізнесу в Чехії разом з Campio Group - вигідне та рентабельне рішення.
Вартість реєстрації компанії в Чехії визначається конкретно під кожний бізнес та його особливості, тому отримайте фінальну ціну у комерційній пропозиції після уточнення усіх деталей нашим юристом.