Естонська Республіка - держава, розташована в Північній Європі. Естонія вступила в Європейський Союз 1 травня 2004 року, а з 1 січня 2011 року держава увійшла до Єврозони. Це одна з трьох колишніх радянських республік, які зуміли інтегруватися до Шенгенського простору і європейського ринку.
Часто можна зустріти таке поняття, як «офшор Естонія», що є помилковим. Причина такого словосполучення - 0% податку на прибуток, якщо естонське підприємство не виводить прибуток, а вкладає його в бізнес. Саме ставка 0% дуже часто сприймається як ухилення від податків, хоча насправді це не безподаткова юрисдикція і не «офшор», тому що дивіденди в Естонії підлягають оподаткуванню. Якщо вас цікавить, як відкрити компанію в Естонії, важливо ознайомитися з місцевими законодавчими вимогами та податковими умовами. Відкрити фірму в Естонії – це вигідна можливість для підприємців, які прагнуть працювати в рамках європейського ринку.
Реєстрація підприємств Естонії регулюється Комерційним кодексом країни.
Найбільш поширеною і зручною формою відкриття фірми в Естонії є «Товариство з обмеженою відповідальністю" (OÜ).
1) Оборот компанії (дохід від продажів) на рік понад 4 млн. EUR.
2) Активи компанії на дату складання балансу – 2 млн. EUR.
3) Середня кількість працівників – 50 осіб.
Або хоча б один показник за звітний рік перевищує:
1) Оборот компанії (дохід від продажів) на рік понад 12 млн. EUR.
2) Активи компанії на дату складання балансу – 6 млн. EUR.
3) Середня кількість працівників – 180 осіб.
1) Оборот компанії (дохід від продажів) на рік понад 1,6 млн. EUR.
2) Активи компанії на дату складання балансу – 0,8 млн. EUR.
3) Середня кількість працівників – 24 особи.
Або хоча б один показник за звітний рік перевищує:
1) Оборот компанії (дохід від продажів) на рік понад 4,8 млн. EUR.
2) Активи компанії на дату складання балансу – 2,4 млн. EUR.
3) Середня кількість працівників – 72 особи.
Корпоративний податок на прибуток - 0% (застосовується, коли фірма Естонії не розподіляє прибуток в кінці звітного періоду, а також якщо прийнято рішення вкласти прибуток в бізнес або реінвестувати).
Якщо компанії не вдасться довести реальність угоди або підприємство, з яким ведеться співпраця, віднесено податковими органами Естонії до офшорних - з суми, яку естонська фірма перерахує на рахунок свого «офшорного» партнера, необхідно буде заплатити 20% податку. Це пов'язано з тим, що такі витрати будуть розцінюватися такими, що не відносяться до підприємницької діяльності. Серед держав і територій, до співпраці з якими може бути особливий інтерес податкового департаменту Естонії відносять: Андорру, Багамські острови, Беліз, БВО, Коста-Ріку, Гібралтар, Гонконг, Кайманові острови, Ліхтенштейн, Маршаллові острови, Маврикій, Панаму, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сейшели та ін.
Ставка податку в розмірі 25% (20/80) застосовується лише при виплаті дивідендів нерезидентам і, якщо компанія в Естонії веде діяльність на території країни.
Пільгова ставка на регулярно виплачені дивіденди - 14/86.
Податки з сплачуваних дивідендів (income tax paid on distubuted dividends) в Естонії сплачує юридична особа - платник дивідендів.
Сплачувати податок на дивіденди необхідно до 10-го числа, наступного місяця за місяцем виплати. Варто врахувати, що податок сплачується лише при розподілі прибутку, податок на нерозподілений прибуток відсутній.
Для першої виплати дивідендів обов'язково повинен бути сформований (внесений) і зареєстрований в Комерційному регістрі статутний капітал. Також для виплати дивідендів, необхідно подати річний звіт за попередній рік.
Крім податку з дивідендів у компанії можуть виникати і інші податки в процесі діяльності, наприклад, ПДВ з імпорту послуг, податок з незв'язаних з підприємництвом витрат, податок з витрат, за якими немає первинних документів, податок з отриманих послуг від низько податкових юрисдикцій. ПДВ з імпорту послуг виникає при отриманні від фірм-нерезидентів та ІП-нерезидентів таких послуг, як консультаційні, ІТ, електронні. Обов'язок в реєстрації - протягом 3 днів після отримання такої послуги, не чекаючи підготовки річного звіту.
Соціальний податок - 33% (вилучається при нарахуванні заробітної плати та утримується підприємством з виплати співробітникові).
Прибутковий податок з фізичної особи - 20%.
Податок з обороту (ПДВ, VAT) - 22%, всередині ЄС - 0%. Зареєстровані в Естонії компанії мають право отримати статус платника VAT. Необхідність отримання такого номера залежить від обороту і території діяльності компанії. VAT номер обов'язковий в тому випадку, якщо естонський «офшор» здійснює діяльність на території Естонії і всередині Євросоюзу, а товарообіг в Естонії досягає 40 000 євро.
Відсутній.
На сьогодні Естонія має великий перелік підписаних міжнародних договорів, в т.ч. і з Україною.
Якщо ви плануєте відкрити компанію або купити фірму в Естонії, звертайтеся до наших юристів за консультацією: +38 (098) 737-88-88
Ми допоможемо вам купити «офшор» в Естонії або в будь-якій іншій юрисдикції на вибір.
Вартість реєстрації компанії в Естонії визначається конкретно під кожний бізнес та його особливості, тому отримайте фінальну ціну у комерційній пропозиції після уточнення усіх деталей нашим юристом.