Спеціальний адміністративний район Китайської Народної Республіки Гонконг є найпривабливішим і найвагомішим фінансовим центром Азії та світу, який розвивається не по днях, а по годинах.
Гонконг пропонує найнижчі ставки оподаткування, забезпечує невтручання держави в економіку та дозволяє торгувати через кордон на найвигідніших умовах в світі. Основними торговими партнерами вважаються Китай, Корея, Японія, Тайвань, Філіппіни, В'єтнам і Таїланд.
Необхідно звернути увагу, що пріоритетами адміністративного центру також є надійна банківська система, відсутність корупції та найвищий індекс економічної свободи. Також Гонконг не офшор, а юрисдикція з гнучким податковим законодавством, високим рівнем конфіденційності, ліберальним ринком і зветься "офшорна зона" лише опосередковано.
У Гонконзі широко розвинені сфери послуг та туризму, а для відкриття нового бізнесу вітаються сфери торгівлі, IТ-технологій, а також промисловості.
Нормативна база Гонконгу, яка регулює діяльність всіх компаній на території, в першу чергу, включає Companies Ordinance, cap. 32 (Закон про компанії Гонконгу).
Для реєстрації бізнесу в Гонконзі найбільше підходить форма діяльності - Товариство з обмеженою відповідальністю (Ltd).
Податкова система Гонконгу відрізняється від КНР і є абсолютно самостійною. Автономний центр побудував свою економічну привабливість завдяки територіальному принципу оподаткування та відсутності ключових податків. При цьому, щоб до компанії застосовувався принцип не оподаткування прибутку з-поза країни, необхідно довести, що вона працює виключно із закордонним ринком. Тобто, влада Гонконгу перевірять наявність постачальників і контрагентів, укладені контракти, чи не виготовляється в Гонконзі реалізована продукція, чи не працюють співробітники і як здійснюється перевезення товару.
Основні ставки податків:
Корпоративний податок - 16,5%.
Податок на дивіденди - 0%.
Податок на приріст капіталу - 0%.
ПДВ - немає.
У Гонконзі валютний контроль не застосовується.
Варто відзначити, що автономний район Гонконг підписав безліч угод про уникнення подвійного оподаткування, але з Україною на даний момент такий договір не підписаний. Водночас, наша країна підписала відповідну угоду з Урядом Китайської Народної Республіки, і часто сюди ж автоматично включають територію Гонконгу. Це є неправильним прецедентом, адже дана угода між Україною і КНР не поширюється на території з окремим законодавством і податковою системою, якими є Гонконг, Макао і Тайвань.
Багато країн відносять Гонконг в «офшорні зони» світу і ретельно контролюють бізнес-діяльність, пов'язану з цією країною, в тому числі і Україна свого часу, а саме 2001 році, вносила його в «чорний список юрисдикцій». На сьогоднішній день Україна не визнає офшор в Гонконзі.
Якщо ви бажаєте зареєструвати фірму в Гонконзі, звертайтеся до наших юристів за консультацією:
+38 (098) 737-88-88
Ми допоможемо вам купити фірму в Гонконзі або в будь-якій іншій юрисдикції на вибір.
Вартість реєстрації компанії в Гонконзі формується під кожний конкретний бізнес, фінальну ціну готової фірми уточнюйте у наших юристів в залежності від ваших індивідуальних потреб.