Словацька Республіка розташована в центрі Європи і знаходиться виключно в сухопутній частині континенту. Словаччина досить невелика за територією і населенням, межує з Україною, Польщею, Чехією, Австрією та Угорщиною.
Країна проголошена незалежною державою 1 січня 1993 року внаслідок «оксамитового розлучення» - поділ Чехословаччини на Чехію і Словаччину. Словаччина зарахована в членство НАТО 29 березня 2004 року, Євросоюзу - 1 травня 2004 року, 21 грудня 2007 року увійшла до Шенгенської зони, а 1 січня 2009 року увійшла в зону Євро.
Законодавчі вимоги щодо відкриття компанії, фірми на території Словаччини передбачені:
Компанію в Словаччині можна відкрити в одній з таких форм:
Найбільш популярною та привабливою формою реєстрації бізнесу у Словаччині є Товариство з обмеженою відповідальністю (s.r.o.).
Для визначення податкової резидентності юридичної особи, зареєстрованої в Словаччині, управління та контроль повинні здійснюватися з території Словаччини. Оподаткуванню у резидентів підлягає весь дохід, отриманий від джерел у всьому світі. Дохід нерезидентів обкладається лише тоді, якщо він отриманий від джерела в Словаччині.
Ставка податку на прибуток - 21%. До юридичних осіб та підприємців з доходами до 100 000 євро застосовується знижена ставка податку 15%.
Ставка ПДВ – стандартна ставка 20%. Зменшена ставка 10% (застосовується до медичних товарів). Страхові та фінансові послуги звільнено від ПДВ.
Реєстрація як платник ПДВ є обов'язковою, якщо компанія веде комерційну діяльність і одержує прибуток на території країни, або при отриманні річного прибутку понад 49 790 євро.
В Словаччині діє поняття «податкова ліцензія», яка має на увазі оплату мінімального податку компаніями в наступному розмірі:
Зобов'язання оплачувати податкову ліцензію не поширюється на перший фінансовий рік.
Оподаткування дивідендів: ставка 7%, якщо словацька компанія, виплачує дивіденди податковому резиденту Словаччини або податковому резиденту держави, з якою підписано угоду про уникнення подвійного оподаткування. Якщо дивіденди виплачуються податковому резиденту держави, з якою не підписано угоду про уникнення подвійного оподаткування, ставка становитиме 35%.
Оподаткування відсотків та роялті: ставка 19% при виплаті резидентам ЄС та ставка 35% при виплаті нерезидентам ЄС.
Під час відкриття компанії у Словаччині стягується гербовий збір залежно від форми подання реєстраційних документів.
Відсутній.
Словаччина підписала більше ніж 70 міжнародних податкових угод, в тому числі з Україною.
Якщо ви бажаєте придбати компанію в Словаччині, звертайтеся до наших юристів за консультацією:
+38 (098) 737-88-88
Ми допоможемо вам зареєструвати компанію в Словаччині чи в будь-якій іншій юрисдикції на вибір.
Вартість реєстрації компанії в Словаччині формується під кожного клієнта окремо, тому отримайте фінальну ціну у комерційній пропозиції після уточнення усіх деталей нашим юристом.