Сполучені Штати Америки – країна великих можливостей та перспектив. Ідеальне поєднання економічної сили, внутрішньої конфіденційності та пільгової податкової системи. Америка щорічно входить до десятки кращих країн для як відкрити компанію в США, володіє глобальним внутрішнім ринком збуту та великими торговими шляхами, а головне – концентрує на материку безліч іноземних інвесторів і, як наслідок, стартапів.
Для того, щоб відкрити фірму в США, важливо ознайомитися з усіма вимогами національного законодавства, вибрати найбільш вигідний штат і форму для створення компанії, а також визначити, які обов'язки покладаються на юридичних осіб в Америці. Як відомо, у США існує 50 автономних штатів, кожен із яких має свої особливості. З точки зору вигідності побудови міжнародного бізнесу, виділяються такі штати як Вайомінг, Делавер та Флорида. Саме в цих регіонах сприятливий економічний та податковий клімат для нерезидентів та прості вимоги до власності та структури компаній.
У США діє законодавство на федеральному рівні, яке застосовується по всій території США та на рівні кожного окремого штату. Таким чином, кожен штат має свою конституцію, законодавчу, виконавчу та судову владу. Перш ніж відкрити компанію в Америці, важливо вивчити законодавство конкретного штату, в якому планується реєстрація бізнесу в США.
Наприклад, створення та діяльність компаній у штаті Вайомінг регулюється Законом про компанії з обмеженою відповідальністю Вайомінгу (Wyoming Limited Liability Company Act), у Делавері своїм законом – Delaware Limited Liability Company Act, у Флориді – Florida Business Corporation Act.
Для ведення бізнесу в США найбільш поширеними нерезидентами формами компаній є:
LLC у США вважається унікальною гібридною формою компанії, яка поєднує в собі особливості корпорації та приватного підприємця. Підходить для того, щоб відкрити компанію в США нерезиденту для невеликого та середнього бізнесу.
Найпоширеніші види Корпорацій: C-Corporations та S-Corporations. S-corporations має обмеження щодо кількості акціонерів та вимоги щодо їх резидентності в США. Тому для реєстрації компанії у США нерезидентом для великого бізнесу та залучення інвестицій використовується форма саме C-Corporations.
У США діє досить складна та багатоступінчаста податкова система. Податки сплачуються на федеральному, регіональному та місцевому рівні. У кожному штаті встановлюються додаткові ставки податків, які найчастіше додаються до федеральної ставки.
У США можливі три основні типи оподаткування щодо доходу компаній: за принципом "фіскальної прозорості", як C-Сorporation або S-Corporation.
Оподаткування за принципом "фіскальної прозорості" - податки з доходів компанії сплачують засновники компанії, а не сама компанія. Це випадок всіх LLC, якщо вони не виберуть оподаткування типу Corporation.
І тут застосовуються ставки федерального податку на доходи фізичних осіб.
На федеральному рівні: Ставки податку на доходи фізичних осіб визначаються за прогресивною шкалою: від 10% до 37% залежно від суми річного доходу.
Усі ставки застосовуються на основі оподатковуваного доходу, не обов'язково фактичної кількості грошей, зароблених цього року. Багато залежить чи подається податкова декларація самостійно або з другим членом сім'ї (чоловіком/дружином). Також можливо врахувати різні пільги та вирахувані витрати.
На рівні штату: Додатково до федеральної ставки кожен штат встановлює свої ставки податку на доходи фізичних осіб.
Оподаткування типу Corporation
Усі Corporations та LLC, які обирають оподаткування Corporation, сплачують корпоративний податку з прибутку. І знову необхідно враховувати три рівні оподаткування США.
На федеральному рівні: ставка прибуток підприємств – 21%.
Податки на рівні штату:
Вид податку\штат |
Вайомінг |
Делавер |
Флорида |
Податок на прибуток компанії |
0% |
8,7% |
5,5% |
Sales tax (аналог ПДВ) |
4% |
0% |
6% |
Франшизний налог |
50 USD/рік |
до 250 USD/рік |
немає |
Якщо компанія не веде бізнесу у США та не має джерела доходу на території США. У такому разі компанія може вибрати для оподаткування статус S-Corp і не сплачувати податок на прибуток у США.
У США також діє податок із продажу (sales tax). Це непрямий податок, ставки якого визначаються лише на рівні штатів і залежить від конкретних штатів, де реалізовуються товари чи надаються послуги. Ставки sales tax варіюються від 2,9 до 7,25% на рівні штату. Окрім ставки на рівні штату, місцеві органи влади у 35 штатах стягують додатковий sales tax у розмірі від 1% до 5%.
Кожна компанія, яка продає товари та/або надає послуги, що підлягають оподаткуванню sales tax, та перевищує встановлені на рівні штату порогові показники, повинна зареєструватися платником sales tax у тому штаті, де вона продає товари та/або надає послуги. Як правило, йдеться про економічні порогові показники: такі як річний обсяг продажів або кількість угод (наприклад, понад 100 000 доларів США (USD) продажів у штаті або понад 200 угод у штаті).
Franchise tax (податок на франшизу) – спеціальний податок, який стягується з компанії на рівні штату, де вона зареєстрована. Мета цього податку – підтвердити право компанії існувати як юридична особа та вести бізнес на території конкретного штату.
Податок на франшизу введено в 13 штатах та Вашингтоні, округ Колумбія, його розрахунок варіюється від штату до штату. Ставка податку може бути фіксованою або розраховуватись на підставі чистої вартості компанії-платника податків (у відсотках). Наприклад, у штаті Делавер мінімальний розмір franchise tax становить $175 а максимальний – $250 000. Оплата franchise tax не залежить від того, чи генерує компанія прибуток.
Відсутній.
Штати підписали близько 60 договорів про уникнення подвійного оподаткування, зокрема з Україною.
Згідно з цими договорами, резиденти (не обов'язково громадяни) іноземних держав оподатковуються за зниженою ставкою або звільняються від американських податків на пасивні доходи, які вони одержують із джерел на території США. Ці знижені ставки та звільнення варіюються залежно від держави та конкретних видів доходу.
Відкриття фірми в США – рішення, яке однозначно дасть свої плоди, але перед тим як поспішити реєструвати бізнес варто пам'ятати про різницю в законодавстві штатів (Делавер, Вайомінг, Флорида та інші) та враховувати особливості місцевого законодавства. Кожен штат має свої переваги і може бути вигідним для певних видів діяльності. Щоб дізнатися, яка діяльність буде вигідніша в конкретному штаті, скористайтеся індивідуальною консультацією наших фахівців.
Детальніше про кожен штат читайте за посиланнями:
ЯКЩО ВИ ПЛАНУЄТЕ ВІДКРИТИ КОМПАНІЮ У США АБО ЗАРЕЄСТРУВАТИ ФІРМУ В АМЕРИЦІ ДЛЯ НЕРЕЗИДЕНТА, ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ:
+38 (098) 737-88-88
МИ ДОПОМОЖЕМО ВАМ КУПИТИ КОМПАНІЮ «ОФШОР» У США (ШТАТ ДЕЛАВЕР, ВАЙОМІНГ) АБО в БУДЬ-ЯКИЙ ІНШІЙ ЮРИСДИКЦІЇ НА ВИБІР.
Вартість реєстрації компанії в США формується індивідуально під кожного клієнта і залежить від набору обраних послуг, тому отримайте фінальну ціну у нашій комерційній пропозиції після консультації з юристом.